Matvey Safonov összehasonlította a PSG és a Krasznodar edzőbázisait

Matvey Safonov összehasonlította a PSG és a Krasznodar edzőbázisait

Matvej Safonov orosz kapus nemrég a Paris Saint-Germain (PSG) és az FC Krasnodar edzési létesítményeinek összehasonlításáról osztotta meg gondolatait, betekintést engedve az egyes beállítások árnyalataiba. „A PSG-t úgy tartják, hogy szupermodern akadémiája és létesítményei vannak, és ugyanezt gyakran mondják a krasznodari bázisról is” – jegyezte meg arra a kérdésre, hogy milyen ellentéteket figyelt meg a két klubnál töltött ideje alatt.

Safonov hangsúlyozta, hogy bár a PSG létesítményei valamivel kisebbek, mint a krasznodariak, kivételesen szervezettek. „Ha mindenhez közel van, ez egy kicsit kényelmesebb” – mondta. Elmondta, hogy a lényeges területekhez való közelség hogyan javítja az edzésélményt: „Nem kell hosszú távokat gyalogolnom; ott van az öltöző, és onnan egyenesen az edzőterembe vagy az orvosi szobába mehetek. Minden kényelmes, és nem kell nagy területeken átkelni.

Ezzel szemben a krasznodari logisztikai kihívásokat emelte ki: „A krasznodari bázison különböző épületek között kellett mozogni, hogy bárhová eljussunk, ami meglehetősen megnehezítette az emberekkel való találkozást egy ekkora campuson. » Ez a megfigyelés rávilágít a létesítmények tervezésének fontosságára a játékosok és a személyzet közötti közösségi érzés és együttműködés elősegítésében.

Ami a belső létesítményeket illeti, Safonov elismerte, hogy bár vannak különbségek, sok szempontból nagyon hasonlóak. „Például az egyik első dolog, amit a PSG-nél észrevettem, egy speciális helyiség volt az edzőteremben, három kerékpárral és egy futópaddal, ahol szaunakörnyezetet szimulálva lehet növelni a hőmérsékletet. Soha nem láttam még ehhez hasonlót” – jegyezte meg, kiemelve a PSG által megvalósított innovatív edzési megközelítéseket.

Ugyanakkor azt is megjegyezte, hogy az olyan alapvető eszközök, mint a krioterápiás kamrák és az általános edzőtermi felszerelések összehasonlíthatók a két klub között. A legjelentősebb kontraszt Safonov szerint a személyzetben rejlik. „A PSG-nél körülbelül hét gyógytornász dolgozik, ami a munkaszervezés eltérő struktúráját jelzi” – magyarázza. A személyzeti szintek közötti különbség jelentős hatással lehet a játékosok felépülésére és általános teljesítményére.

Végső soron Safonov hangsúlyozta, hogy számára a klubot azok az emberek határozzák meg, akik azt képviselik. „Nem látom értelmét a létesítmények összehasonlításának. Mindkettőnek kiváló feltételei vannak” – mondta. Véleménye azt a tágabb megértést tükrözi, hogy bár az infrastruktúra elengedhetetlen, a klubon belüli kultúra és közösség ugyanilyen létfontosságú a sikerhez.

Összefoglalva, Matvej Safonov ötletei értékes gondolatokat adnak a PSG és a Krasznodar közötti különbségekről és hasonlóságokról. Tapasztalata rávilágít a szervezettség, a közelség és a személyzet támogatásának fontosságára a kedvező képzési környezet kialakításában. Ahogy folytatja pályafutását, ezek a tapasztalatok kétségtelenül alakítják az edzői és csapatmunkához való hozzáállását, kiemelve a létesítmények és a személyzet fontos szerepét a játékos fejlődésében. A futballközösség kíváncsian várja majd, hogy ezek az információk hogyan csapódnak le a pályán nyújtott teljesítményükben.

Laura Boulleau